برندها

نسخه های کمیاب

نمونه های کمیاب (Rare & Hard To Find)

نمونه های کمیاب با دلالت مستقیم عنصر زمان و تاثیر آن در چند زمینه از جمله روند تولید، کیفیت، ساختار و مشخصه های ظاهری کالا، معنا و مفهوم می یابند. از این حیث، میتوان عطرها را با توجه به قدمت و کیفیات تولید شده در سالهای مختلف به چهار گروه اصلی تقسیم کرد. معیار اصلی سنجش در هر دسته بندی تاثیر زمان بر دو عامل  سال تولید  و  کیفیت کالا  میباشد.

نسخه های منقطع                (DISCONTINUE)                     لیست نسخه های منقطع
نسخه های ارجح                  (VINTAGE)                              لیست نمونه های ارجـح  
نسخه باز سازی شده             (REFORMULATION)               لیست کالاهای ریفرمـوله
نسخه های ویرایشی             (FLANKER  EDITION)              ادامه مطلب فلانکرها...

نسخه های منقطع               ( DISCONTINUE )                  
نسخه های منقطع شامل کالاهایی هستند که روند ساخت آنها از اولین سال تولید تا به امروز استمرار نداشته و در سالهای اخیر و یا پیش تر تولید آنها متوقف شده باشد. عموما کالاهایی که از مسیر تولید جدا میشوند بسته به میزان تقاضا و تولید پیشین خود از یک تا چند سال بعد نیز در بازار فروش در دسترس خواهند بود. علت توقف تولید این نمونه ها دلایل متنوعی از قبیل عدم یا محدودیت دسترسی به منابع اولیه، کاهش تقاضا، صرفه اقتصادی و یا سیاست کمپانی برای معرفی محصولات جدید را شامل می شود

نسخه های ارجح                ( VINTAGE )                   
واژه فرانسوی VINTAGE به بهترین فصل و زمان رسیدن انگور در تاکستان اشاره دارد که محصول در بالاترین کیفیت ممکن، جهت چیدن و فرآوری می باشد. به نسخه اولیه یا قدیمی کالایی که در دو یا چند سال مختلف تولید شده باشد، نسخه ارجح یا همان  VINTAGE گفته میشود. این ارجحیت بر کیفیت بالاتر نسخه قدیمی دلالت دارد، خواه روند تولیدکالا تا به امروز  ادامه دار بوده و یا قطع شده باشد. طبیعتا محصولات ارجحی که روند تولید آنها از سالیان قبل تا به امروز ادامه یافته است، در نسخه جدید علاوه بر کیفیت، خصوصیات دیگری از جمله فرم بطری و نوع بسته بندی نیز دستخوش تغییر شده اند.

نسخه های باز سازی شده  ( REFORMULATION)     
این دسته از محصولات طی سالهای تولید بنا به دلایلی از جمله محدودیتهای تامین و استخراج مواد اولیه، تغییر کمی و کیفی منابع، کاهش قیمت تمام شده کالا و ایجاد حاشیه سود بیشتر برای کمپانی و از همه موثرتر وضع مقررات و بیانیه های سلامت محوری است که هر ساله توسط بنیاد جهانی عطر (International FragranceAssociation) صادر و سبب محدودیت یا ممنوعیتهایی در استفاده از برخی مواد و ترکیبات موجود در عطرها میشوند به تغییر و اصلاح قبلی عطر اصطلاحا بازسازی، فرموله یا ریفرموله شدن می گویند.

ویرایش محدود               ( FLANKER  EDITION - CREATION -LIMITED )
به کالاهایی اطلاق می گردد که جهت مناسبت خاص، با اهدافی چون گرامی داشت، سالگرد، ادای احترام، اهداف بازاریابی و با تغییری محسوس در ساختار یا بسته بندی در مقطع زمانی معین به تعداد محدود و مشخص تولید و عرضه می گردند. این نسخه ها را نسخه "فلانکر ادیشن" نیز می گویند.