جادوی فرومون I

 فرومون چیست؟
"فرومون" در سال 1959 توسط  پیترمارتین کشف شد. این اصطلاح بر اساس کلمه یونانی pherein نام گذاری شد.
فرومونها پیام های شیمیایی درون گونه ای را مخابره می نمایند و واکنش های رفتاری کوتاه مدت را بر می انگیزند. در واقع فرومون پیام دهنده‌ای است که اعضای یک گروه خاص از گیاهان یا جانوران را تحریک می کند. فرومون‌ها مواد شیمیایی هستند که قادرند گیرندگان پیام را، خارج از بدن تولید کننده پیام تحریک کنند و بر رفتار آنها تاثیر بگذارند.  تا به حال 170 گونه از پروانه ها شناخته شده اند که از خود فرومون پخش می کنند. امروزه از فرومونهای مصنوعی تهیه شده، در مبارزه با آفات کشاورزی استفاده می شود.


این ماده شیمیایی ( هورمون ) در حشرات ،جانوران و حیوانات ، جهت جلب توجه ، نشانه گذاری،  تحریک جنس مخالف و حتی حس پرخاشگری مورد استفاده قرار می گیرد.
تولید این هورمون در بدن انسان به طور قطع به اثبات علمی نرسیده است اما دلایلی حسی بر وجود چنین هورمونی وجود دارد . احساس نزدیکی با فردی که در اولین دیدار با او هستید و یا تشخیص اعضای خانواده از طریق رایحه نامشخصی از بدن آنها همه و همه به گونه ای می توانند نشانگر وجود فرومون ها باشند .
فرومون ها در درجه اول از طریق سنسورهای بویایی درک شده، و مطالعات نشان می دهد آنها توسط مناطق مختلفی از بدن از جمله پوست، غدد عرق و بزاق ترشح می شود و می توانند به عنوان کاتالیزوری قدرتمند از جاذبه جنسی عمل کنند.


فرومون‌های بسیاری از جمله فرومون‌های هشدار دهنده، فرومون‌های جنسی و فرومون‌های دنباله‌دار غذا وجود دارند.

امروزه، بهترین فرومون ها در عطر، اسپری بدن و ادکلن برای مردان و زنان گنجانیده شده است. فرومون عواملی شیمیایی است که جاذبه جنسی بین زن و مرد را تقویت می کند. یکی از محبوب ترین محصولات در این گروه Pherazone است  که حاصل مقدار بسیار قوی فرومون میباشد و به صورت ادکلن برای زنان و مردان ارائه می شود.

 

 

 

 

آیا عطری حاوی فرمون وجود دارد؟

در مقالات بسیاری به وجود فرومون در عطرها اشاره شده است و اسانس هایی که تحت این نام به صورت آنلاین به فروش می رسند. اما اینکه روش تشخیص این ماده در عطر به چه صورت است بحثی است که تعریفی از چگونگی شناخت آن ارائه نشده است.

 
ترکیبات بسیاری از عطرهای حاوی این ماده در کنار جعبه و یا بر روی شیشه حک می گردد که این امر در تولیدات تستر بیشتر صادق است
به عنوان مثال عطری با نام Realm از برند Erox  که روی جعبه آن به وجود فرومون در ترکیبات عطر اشاره شده است.

از بهترین و قدرتمنترین فرومونها میتوان به ترکیباتی چون Androstenone ،  Androsterone و Androstenol که گاهی این نامها برروی عطرهای حاوی فرومون مشاهده شده است.

 

 

عملکرد فرومون

از عوامل شیمیایی ترشح شده توسط مردان، سه نوع شناخته شده  وجود دارد در حالی که در زنان ترشح یک فرمون جنسی شناخته شده است.

 

 

 

 


اثر فرومون در مردان:

• Androstenol  اثر اصلی آن ایجاد احساس جوانی، تقویت احساسات ، عشق و جذابیت جنسی است.

• Androstenone  قویترین فرومون است، زیرا شامل تحریک احساس پرخاشگری، ابراز وجود و تسلط در مردان، همچنین ایجاد احساس کشش جنسی در جنس مخالف است. و بهترین فرمون در کسب و کار است.

• Androsterone  تحریک احساس دو طرفه در مردان و زنان که در آن احساس امنیت را خاموش و یا تشویق می کند.

اثر فرومون در زنان:

• Copulins  باعث افزایش سطح هورمون تستسترون در مردان می شود که تشخیص این فرومون ها از طریق اندام های تخصصی در داخل معابر بینی امکان پذیر است. با افزایش این فرومون میزان تستسترون تا 150 درصد افزایش پیدا می کند.

بهترین فرومونها امروزه به عنوان عوامل شیمیایی با استفاده از یک روش خاص به مواد پایه در عطر برای زنان و مردان اضافه شده، که این بو در شخص مقابل خاصیت تحریک پذیری دارد.

 

 

فرومون pherein هورمون جلب توجه جاذبه جنسی سنسور بویایی عطر ادوکلن Androsterone Androstenone Androstenol احساس جوانی تقویت احساسات عشق جذابیت جنسی کسب و کار کشش جنسی احساس امنیت Copulins تسترون